Lugolova otopina

Collapse
X
 
  • Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts
Advertisement
  • anacrusis
    New member
    • Jul 2012
    • 9

    Lugolova otopina

    Jel mi može netko reći isplati li se ovo kupiti s obzirom na cijenu http://www.ebay.com/itm/Lugols-solut...item41637f15e0
    Znači radi se o bočici od 30ml 5%-tna lugolova otopina, cijena 100kn.
    Ili se može negdje u Zagrebu kupiti jeftinije. Pitala sam u par ljekarni ali ništa. Možda mi netko od vas može reći gdje u Zagrebu se može kupiti..

  • Sativa
    kapierenundkopieren
    • Nov 2009
    • 709

    #2
    Bilo bi bolje da si napraviš sama, komercijalne verzije su vjerojatno zagađene propanolom ili metanolom...
    Tu ću ti naljepit recept, ako su u ljekani ljubazni, možda će ti oni napravit..

    Za jednu litru otopine joda treba vam 44 grama granuliranog joda i 88 grama granuliranog kalijevog jodida. Otopite kalijev jodid u 0,47 litara vode. Tada dodajte kristale joda i dopunite s vodom do oznake od jedne litre. Potrebno je otpilike 1 dan da se to otopi u potpunosti. S vremena na vrijeme to protresite da biste ubrzali/olakšali otapanje. Ako ste alergični na jod nemojte koristiti ovu otopinu. Izbjegavajte korištenje flaširane vode za pripremu ove otopine. Najbolje je da koristite destiliranu vodu. Čuvajte to izvan dohvata djece.
    Jod je najsigurniji od svih elemenata u tragovima i može se bez opasnosti dugoročno konzumirati čak i u dnevnim količinama koje su mnogostruko veće od preporučene dnevne doze. "Jedna kap Lugolove otopine sadrži 6,417mg elementarnog joda." Količina joda koju su klinički liječnici ranijih generacija preporučivali za nadopunu prehrani u obliku Lugolove otopine je u rasponu između 12,5 do 37,5mg i to je količina koju su kao dnevnu potrebu utvrdili/potvrdili tzv. testovi punjenja. Ta optimalna dnevna količina ekvivalentna je jodu koji se nalazi u dvije do šest kapi Lugolove otopine. Ako prehranom ne unosite dovoljno joda, svakog dana mogli biste popiti čašu čiste vode u koju ste ukapali 2 - 6 kapljica Lugolove otopine.

    Comment

    • Alan_SP
      Alternativa addict
      • Oct 2009
      • 245

      #3
      Sto se tice nabave joda i kalijevog jodida, ne znam gdje bi se njega moglo nabaviti. Ako netko zna, neka kaze.

      A opet, sam lugol koji ja nabavljam, iako ga je tesko nabaviti je relativno jeftin. Mislim da je bocica od 100ml (2%) oko 30Kn (27 i nesto, ako se ne varam). E sada, dolazimo do problema gdje ga to nabaviti.

      Proizvodi ga Kemig d.o.o., znam da ga imaju, znam da ga ljekarne mogu nabaviti (ja ga nabavljam u ljekarni kod sebe, do sada su mi nabavljali bez problema). Ali je stvar u tome sto ga ne zele nabavljati, doslovno odbijaju i pokusati ga nabaviti. Drugo mjesto za koje znam da ga ima (tj. nabavljaju ga po narudbi) je Sensamed: http://www.sensamed.hr/

      U Sisku su, ali bi mozda slali i postom po Hrvatskoj?

      Dakle, ili nekako probati te u Kemigu nagovoriti na prodaju, ili naci neku apotekarku koja bi htjela nabaviti lugola (mogu, ali ne zele, makar je moguce i da ih zakoni prijece u tome, znate vec onu, ulazak u EU, Codex alimentarius, ubijanje ljudi, nedopustanje dolaska do efikasnih, a jeftinih stvari...), ili pak probati preko Sensameda.

      Comment

      • Anima7
        New member
        • Feb 2013
        • 1

        #4
        Originally posted by anacrusis
        Jel mi može netko reći isplati li se ovo kupiti s obzirom na cijenu http://www.ebay.com/itm/Lugols-solut...item41637f15e0
        Znači radi se o bočici od 30ml 5%-tna lugolova otopina, cijena 100kn.
        Ili se može negdje u Zagrebu kupiti jeftinije. Pitala sam u par ljekarni ali ništa. Možda mi netko od vas može reći gdje u Zagrebu se može kupiti..

        Moglo bi se naći u apoteci na Dolcu ...

        Comment

        • anastasija0702
          New member
          • Jan 2014
          • 3

          #5
          lugol

          Pozdrav
          Kako nabaviti lugol u zadru. Sad sam zvala apoteku da to ide na recept kažu.

          Comment

          • maryStela
            New member
            • Feb 2011
            • 98

            #6
            probaj sensamed ljekarna, nađi web strnicu preko interneta. kupia sam prije par mjeseci, poslali su mi poštom bez problema.

            Comment

            • roisin
              Alternativa addict
              • May 2010
              • 186

              #7
              'Za jednu litru otopine joda treba vam 44 grama granuliranog joda i 88 grama granuliranog kalijevog jodida. Otopite kalijev jodid u 0,47 litara vode.'
              moze li mi netko reci jel to bas striktno moraju biti te mjere ili mogu zaokruziti na 45, 90 i 0,45 (0,50?) l?

              Comment

              • roisin
                Alternativa addict
                • May 2010
                • 186

                #8
                Molim vas, koje je vase misljenje o proizvodu JODIS, prodaje se u Alternativa Webshopu
                Alternativa Webshop: prirodni proizvodi provjerene kvalitete. Online naručivanje, brza dostava.

                ovo pise: 'Jodis je stabilan i biološki aktivan oblik joda. Predstavlja jedinstveno rješenje za probleme koji nastaju zbog nedostatka joda u organizmu.
                Namijenjen je osobama koje imaju smanjenu funkciju štitnjače ili nedostatak joda u organizmu.
                Posebno se preporučuje trudnicama i dojiljama koje imaju povećane potrebe za unosom joda, te osobama izloženim radioaktivnom zračenju.
                Jedna čajna žličica (5ml) Jodisa dnevno dovoljna je da zadovolji dnevnu potrebu z jodom (RDA=150µg). Jedna bočica je dovoljna za 50 dana.
                Koncentracija joda: 30mg/L. Ne sadrži konzervanse, umjetne boje i arome.
                Sastav:
                kalijev jodid
                kalijev jodat
                natrijev jodid
                natrijev jodat
                voda'

                Comment

                • roisin
                  Alternativa addict
                  • May 2010
                  • 186

                  #9
                  Pozdrav, apoteke u Zg ne prodaju Lugolovu otopinu, iskljucivo uz predocenje recepta.
                  Sensamed takoder to ne prodaje, sad i to provjerila.
                  Ukoliko netko zna gdje se u Zg to moze nabaviti nek javi.
                  Hvala unaprijed!

                  Comment

                  • Jesam
                    Supermoderator
                    • Mar 2011
                    • 14482

                    #10
                    Originally posted by roisin
                    Molim vas, koje je vase misljenje o proizvodu JODIS, prodaje se u Alternativa Webshopu
                    Alternativa Webshop: prirodni proizvodi provjerene kvalitete. Online naručivanje, brza dostava.

                    ovo pise: 'Jodis je stabilan i biološki aktivan oblik joda. Predstavlja jedinstveno rješenje za probleme koji nastaju zbog nedostatka joda u organizmu.
                    Namijenjen je osobama koje imaju smanjenu funkciju štitnjače ili nedostatak joda u organizmu.
                    Posebno se preporučuje trudnicama i dojiljama koje imaju povećane potrebe za unosom joda, te osobama izloženim radioaktivnom zračenju.
                    Jedna čajna žličica (5ml) Jodisa dnevno dovoljna je da zadovolji dnevnu potrebu z jodom (RDA=150µg). Jedna bočica je dovoljna za 50 dana.
                    Koncentracija joda: 30mg/L. Ne sadrži konzervanse, umjetne boje i arome.
                    Sastav:
                    kalijev jodid
                    kalijev jodat
                    natrijev jodid
                    natrijev jodat
                    voda'
                    Pogledala sam - ne znam da li je to isto kao lugolova otopina ali je cijena više nego bezobrazna!

                    S tim da ovo s RDA je netočno - RDA ne zadovoljava dnevne potrebe, posebno kod ljudi s već razvijenim problemima (štitnjača, srce, PCOS, diabetes i sl.) - joda se može uzimati od 50 -100 miligrama dnevno. Tako sam barem našla podatak u istraživanjima liječnika koji su se bavili proučavanjem utjecaja joda na organizam i zdravlje.

                    Našla sam ovo na e-bayju: http://www.ebay.com/itm/261357304758...%3AMEBIDX%3AIT

                    Čini mi se ok.
                    slobodni.net za slobodni svijet

                    Comment

                    • Silex
                      New member
                      • Mar 2012
                      • 67

                      #11
                      Da li je netko probao ovaj proizvod? http://www.valetudo-drroso.com/site/...a-o-jod-u.html
                      Budući da je kako vidim vrlo teško doći do sastojaka potrebnih za pripravljanje Lugolove otopine da li ovo može poslužiti u iste svrhe?

                      Comment

                      • Jesam
                        Supermoderator
                        • Mar 2011
                        • 14482

                        #12
                        Originally posted by Silex
                        Da li je netko probao ovaj proizvod? http://www.valetudo-drroso.com/site/...a-o-jod-u.html
                        Budući da je kako vidim vrlo teško doći do sastojaka potrebnih za pripravljanje Lugolove otopine da li ovo može poslužiti u iste svrhe?
                        Mislim da je to manje-više ista stvar samo što je bezobrazno skupo.

                        Ima jodnih preparata na e-bayju puno jeftinije. A ima i lugolove otopine.
                        slobodni.net za slobodni svijet

                        Comment

                        • Adamina
                          Super Moderator
                          • Mar 2014
                          • 4621

                          #13
                          Da, slažem se s Jesam. Ako nisi, otvori paypal i registriraj se na ebayu jer ćeš tamo naći i tri puta jeftinije dodatke prehrani nego kod nas.
                          Let me heal you

                          Comment

                          • zdravlje
                            New member
                            • Aug 2011
                            • 5

                            #14
                            Lugolova raztopina - nabava

                            Originally posted by anastasija0702
                            Pozdrav
                            Kako nabaviti lugol u zadru. Sad sam zvala apoteku da to ide na recept kažu.
                            Evo može se nabaviti 30ml, 5% Online ovdje: lugolova-otopina.com

                            Comment

                            • Jesam
                              Supermoderator
                              • Mar 2011
                              • 14482

                              #15
                              Tko traži lugolovu otopinu - ima ovdje za naručiti:

                              Lugol Jodoral, ili kapi joda, u dnevnoj dozi (1 kap) sadrži 225 mcg joda što je 150% dnevnog preporučenog unosa joda. Od drugih sastojaka sadrži samo pročišćenu vodu i biljni glicerin. Jod je vrlo važan za pravilno funkcioniranje organizma, što potvrđuju brojna zdravstvena istraživanja. Jod doprinosi: normalnoj proizvo


                              slobodni.net za slobodni svijet

                              Comment









                              Latest Topics

                              Collapse

                              There are no results that meet this criteria.

                              Working...
                              😀
                              😂
                              🥰
                              😘
                              🤢
                              😎
                              😞
                              😡
                              👍
                              👎