Uzgojite stabalce limuna u stanu

Collapse
X
 
  • Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts
Advertisement
  • ingbabic
    New member
    • Jul 2014
    • 1

    #31
    Posadio sam limun iz semenke limuna koga sam kupio u prodavnici. Posle 4 nedelje izrasla je jedna biljčica, ali ja nisam siguran da je to to. Da li neko na forumu može da mi potvrdi da li je ovo mali limun?


    Comment

    • Lusi
      ignis
      • May 2014
      • 1442

      #32
      Originally posted by Miu
      ošlo već davno...
      ajoj

      Originally posted by degma
      Ja sam sadio ove iz konzuma to raste ko ludo, u dva tjedna mi izrasto skoro 15cm , a dobio sam sa mora domaće, koji se okusom nisu mogli mjeriti sa ovim iz konzuma(u njihovu korist naravno:), i njima je ohoho trebalo samo da niknu? ima li tko kakvo stručno mišljenje?? i da li se isplati ove iz konzuma saditi i očekivat dobre urode??
      Oko uzgoja iz sjemena voćkice iz trgovine nemam iskustva. Znam da ljudi uzimaju sjeme iz rajčica i paprika koje su kupili u trgovačkim centrima i da im uspjeva.
      Osobno dajem prednost domaćem sjemenu. Ako znaš kako je biljčica izgledala, otprilike znaš što možeš očekivati.


      Originally posted by ingbabic
      Posadio sam limun iz semenke limuna koga sam kupio u prodavnici. Posle 4 nedelje izrasla je jedna biljčica, ali ja nisam siguran da je to to. Da li neko na forumu može da mi potvrdi da li je ovo mali limun?


      Ingbabic, nažalost, ne znam prepoznati radi li se o limunu. Ovo su mladi limunčići, probaj usporediti sa svojima.
      Someone told me I was delusional. I almost fell off my unicorn.

      Comment

      • Svrdlić
        New member
        • Jul 2013
        • 32

        #33
        Vidim da odavno nitko ovdje ne posta, al moram se negdje pohvaliti! :)
        Moja mama ima u Zadru uz kuću limun, po svemu drugačiji od onoga što se može kupiti u dućanu. Plod, kada je zreo, je prepun soka, mekan na dodir, s vrlo tankom skoro narančastom korom. Do sada nisam vidio u dućanima ništa slično.
        Naravno, nikad prskan i vrlo rodan.
        Kako smo odnedavno u kući počeli prakticirati jutarnju limunadu sa medom i chia sjemenkama, a ima nas petoro, limun je brzo nestao, a kupovni mu ni do koljena.
        Odlučih sačuvati koštice i posaditi ih. Cijeli pokus je naravno popratila, s velikim veseljem, moja mlađa kćer (9) koja ih je pikala u zemlju, obilazila, pričala s njima i zalijevala ih.
        Trebalo im je cca 3-4 tjedna da počnu nicati.
        Sada imamo 28 malih biljčica, kojima se svaki dan veselimo, i svaki dan otkrijemo još koju novu (posijali smo oko 50-60 koštica). Male su, najjače tek 5-10 cm visoke, ali nijednu nećemo baciti, svima ćemo dati šansu, dio ćemo cijepiti, a dio ostaviti kakve jesu (pokusa radi) i veći dio, kad malo poodrastu, pokloniti.
        Sorry, morao sam se pohvaliti.

        Comment

        • Adamina
          Super Moderator
          • Mar 2014
          • 4621

          #34
          Primam mladice 😊
          Let me heal you

          Comment

          • Svrdlić
            New member
            • Jul 2013
            • 32

            #35
            Originally posted by Adamina
            Primam mladice 😊
            Ako si u Zagrebu možemo se dogovoriti za preuzimanje. Za slanje nisu, jer su još jako slabašne.

            Comment

            • Adamina
              Super Moderator
              • Mar 2014
              • 4621

              #36
              Nisam nažalost. A nema veze.
              PS. i ja i muž prakticiramo limunadu s medom i stvarno je odlična za imunitet,
              Let me heal you

              Comment

              • Svrdlić
                New member
                • Jul 2013
                • 32

                #37
                Originally posted by Adamina
                Nisam nažalost. A nema veze.
                PS. i ja i muž prakticiramo limunadu s medom i stvarno je odlična za imunitet,
                I ja. Svako jutro napravim litru i pol (ja, žena i troje djece) tople limunade sa medom i chia sjemenkama (natopljene večer prije) i to svatko popije s guštom. Od kada smo to počeli prakticirati nitko ni kihnuo nije.

                Kad limuni narastu dovoljno za transport - pretpostavljam sljedeće godine, javim se, imam preko 50 mladica, a žao mi baciti i jednu. Ja trebam dvije-tri ostalo poklanjam.
                Last edited by Svrdlić; 22-02-16, 08:43. Razlog: moja nepismenost

                Comment

                • Adamina
                  Super Moderator
                  • Mar 2014
                  • 4621

                  #38
                  Slobodno se javi :))
                  Kako to da stavljate chia sjemenke?
                  Let me heal you

                  Comment

                  • Svrdlić
                    New member
                    • Jul 2013
                    • 32

                    #39
                    Originally posted by Adamina
                    Slobodno se javi :))
                    Kako to da stavljate chia sjemenke?
                    Žlicu chia sjemenki večer prije ostavim u čaši vode. Povremeno dok sam budan promiješam jer se ponekad stvore grudice. Ujutro tu čašu vode stavim u vrč, nalijem toplu vodu, sok limuna, med i eto. Jako sam ponosan što svi moji (ja, žena, dvoje velike i jedno malo dijete) taj napitak piju. Najmlađa (9) pije kao hladnu limunadu za ručak, ostali svi ujutro.
                    Više ne brojim, jer imam preko 50 mladica. Klijavost ovih sjemenki je fenomenalna.
                    Pozdrav

                    Comment

                    • Jesam
                      Supermoderator
                      • Mar 2011
                      • 14483

                      #40
                      Originally posted by Svrdlić
                      Ako si u Zagrebu možemo se dogovoriti za preuzimanje. Za slanje nisu, jer su još jako slabašne.
                      Ja sam u Zg ... bila sam ti poslala privatnu poruku, pa ako si voljan ustupiti mi sadnicu, javi se u private. Hvala unaprijed.
                      slobodni.net za slobodni svijet

                      Comment

                      • johanson
                        New member
                        • Aug 2014
                        • 82

                        #41
                        koliko ja znam o tome, iz sjemenke limuna ne možeš uzgojiti stablo, koje če ti dati neki dobar limun, ili naranču....
                        to stablo treba cjepiti....ili češ imati limune u veličini olive.....
                        tako sam nekdje čitao. Ako želiš limune koje ima tvoja mama, morađ od te biljke dobiti granice, koje su dobre za razmnožavanje.
                        Ali nisam ja stručnjak za te stvari, samo sam to čitao i zbog toga opozoravam da pitate nekoga koji je stručnjak.

                        Comment

                        • Svrdlić
                          New member
                          • Jul 2013
                          • 32

                          #42
                          Tako sam i ja čuo. Nisam još nikoga pitao za pouzdanu info jer mi se ne žuri. Biljčice su još jako male, oko 10-15 cm i dok poodrastu proći će još puno vremena.

                          Comment

                          • Krin
                            New member
                            • Jul 2014
                            • 13

                            #43
                            Evo i mene...i ja ko dite volin "spice" trpati po pitarima...
                            Sad imam dva limuna stara 3-4 godine...
                            Prezivjeli zimu vani, al ni cvita a kamo li ploda..ma neka ih...
                            Ja bi kupila neki iz rasadnika...muz nece...
                            Da bar ovi procvitaju...izbacili su samo bodlje...haaaaha...

                            Comment

                            • Krin
                              New member
                              • Jul 2014
                              • 13

                              #44
                              Evo i mene...i ja ko dite volin "spice" trpati po pitarima...
                              Sad imam dva limuna stara 3-4 godine...
                              Prezivjeli zimu vani, al ni cvita a kamo li ploda..ma neka ih...
                              Ja bi kupila neki iz rasanika...muz nece...
                              Da bar ovi procvitaju...izbacili su samo bodlje...haaaaha...

                              Comment

                              • Svrdlić
                                New member
                                • Jul 2013
                                • 32

                                #45
                                Meni i mojim limunčićima prvo ljeto.
                                Nešto sam naučio: - NE na direktno sunce! Oni limuni koji su bili na direktnom suncu od 11 do 16 su mi izgorili
                                Limuni koje sam ostavio unutra - tak-tak
                                Limuni koji su na suncu kratko - tak-tak
                                Oni limuni koji su bili vani ali u dubokom hladu najbolje napreduju!
                                LP
                                Damir

                                Comment









                                Latest Topics

                                Collapse

                                There are no results that meet this criteria.

                                Working...
                                😀
                                😂
                                🥰
                                😘
                                🤢
                                😎
                                😞
                                😡
                                👍
                                👎