Molim savjet

Collapse
X
 
  • Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts
Advertisement
  • qiqe
    Guru
    • Apr 2013
    • 636

    Molim savjet

    Moja maca ima 8 mjeseci. Kad smo je skupili sa ulice bila je zaista mala i bolesna. Teško je disala, kihala je, kašljala, imala gliste i buhe. Izliječili smo je, sterilizirali i ona je danas zadovoljna, razigrana maca.

    Međutim, ja sam kod nje od početka primjetila neprestalno suzne oke. Također, teško diše ponekad kad spava. Kad je ja istrčavam po kući, toliko se zadiše nakon samo par krugova, da otvori usta i diše na njih. Ponekad mi je baš bude žao....


    Veterinarka nam je rekla da su joj ti kanali začepljeni. Mene zanima vaš savjet kako joj pomoći alternativno. Kapal asam joj kapi za oči da joj ne suze toliko, ali zanima me za ovo teško disanje-što napraviti.

    Ovako normalno, to se ne primjeti. Tek kad spava i kad trči.


    molim savjet.
    Da mi je bit plankton, pa da svitlin noću dok se oko mene kitovi koprcaju.
  • Jesam
    Supermoderator
    • Mar 2011
    • 14483

    #2
    Dahtanje i brzo umaranje mogu biti prvi znakove proširenog ili oslabljenog srca. RTG srca će pokazati anomalije ako ih ima.

    Što se tiče iscjetka, ako je kroničan, također treba vidjeti da li mačka pati od nekog vida imunosne insuficijencije (FeLV ili FiV - može se testirati), ne mora biti naravno, mačke koje imaju težak start iz "djetinjstva" često zadrže ta kronična stanja i tijekom života (posebno ako nosi herpes virus i ako je bolovala od rinotraheitisa).

    Za imunitet možeš davati ulje crnog kima (za početak pomiješaj ca 10 kapi s maslinovim i daj izravno u usta 2 x dnevno jer inače neće htjeti pojesti s obzirom da je gorko) a oči i nos možeš kapati i ionskim srebrom (samo što je mački jako teško baš nakapati nešto u nos - gotovo nemoguća misija).

    Oči mogu suziti i zbog toga što su suzni kanalići suženi - to se češće dešava kod križanih s perzijskom pasminom i onih kratkonosih (a ne znaš kakve gene nosi jer si je našla). Ti se kanalići mogu propuhivati, no uspjeh često nije trajan.
    slobodni.net za slobodni svijet

    Comment

    • Jesam
      Supermoderator
      • Mar 2011
      • 14483

      #3
      Dopuna:

      Ulje crnog kima obavezno davati uz ili nakon obroka.
      slobodni.net za slobodni svijet

      Comment

      • Muzički tobogan
        New member
        • Sep 2011
        • 73

        #4
        Čaj od kamilice, na gazu, pa je umivaj par puta dnevno. Trebalo bi pomoć.

        Comment

        • Jesam
          Supermoderator
          • Mar 2011
          • 14483

          #5
          Originally posted by Muzički tobogan
          Čaj od kamilice, na gazu, pa je umivaj par puta dnevno. Trebalo bi pomoć.
          Nikako! - čaj od kamilice se ne stavlja u niti blizu oči jer samo još više iritira sluzokožu zbog sitnih dlačica koje u sebi ima.
          slobodni.net za slobodni svijet

          Comment

          • buda
            smijeh je lijek za sve
            • Jul 2011
            • 25915

            #6
            ja ću se samo nadovezati, vezano za kapljice u nos...nije ih uopće problem staviti. mačku se podigne tako da te gleda u lice i samo na vrh nosne rupice staviti kap, kad ona udahne, upit će kapljicu koja će napraviti krug u kanalu i izaći na drugu rupicu van. to isto ponoviti na drugu rupicu
            nije potrebno ništa gurati U nos, znači, na vrh rupice

            Comment

            • Uoo
              OOn
              • Oct 2009
              • 12425

              #7
              Originally posted by Jesam
              Nikako! - čaj od kamilice se ne stavlja u niti blizu oči jer samo još više iritira sluzokožu zbog sitnih dlačica koje u sebi ima.
              netko mi reče da se može procijedit kroz filter za kavu pa nema iritirajućih dlačica i ne smetaju žifotinjicama ni ljudofima.. ima ih u dmu povoljno.. (filtera a ne dlačica)
              Last edited by Uoo; 04-02-14, 23:43.
              Uistinu, Bog je tako ljubio svijet te je dao svoga Sina Jedinorođenca da nijedan koji u njega vjeruje ne propadne, nego da ima život vječni.
              Ivan 3:16

              Comment

              • Muzički tobogan
                New member
                • Sep 2011
                • 73

                #8
                Pa zamotaš u sterilnu gazu, ili slično.

                Comment

                • Muzički tobogan
                  New member
                  • Sep 2011
                  • 73

                  #9
                  Originally posted by Jesam
                  Nikako! - čaj od kamilice se ne stavlja u niti blizu oči jer samo još više iritira sluzokožu zbog sitnih dlačica koje u sebi ima.
                  Može bit, ali hrpi živih bića oko mene, pa i samom sebi, sam pomogao na taj način. Ne sjećam se dlačica...
                  Valjda omekšaju kuhanjem.
                  Jer ne vjerujem da iritaciju ne bih primjetio.

                  Comment









                  Latest Topics

                  Collapse

                  There are no results that meet this criteria.

                  Working...
                  😀
                  😂
                  🥰
                  😘
                  🤢
                  😎
                  😞
                  😡
                  👍
                  👎