Bretarijanizam - Bretarijanstvo

Collapse
X
 
  • Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts
Advertisement
  • sinkezg
    Guru
    • Oct 2009
    • 2414

    Bretarijanizam - Bretarijanstvo

    Kako??? Zašto???

    Eto nove teme na osnovu ovog upisa.

    Google brzinskom pretragom ne izbacuje ništa što bih imao želje linkati, ništa kvalitetno...
  • Jesam
    Supermoderator
    • Mar 2011
    • 14483

    #2
    Nisam mislila na bretarijanizam nego na to da uz normalnu, zdravu, živu, organsku i ciljanu prehranu možemo imati homeostazu, tj. da ne moramo biti bolesni niti suplementirati. Ni biljke ne mogu živjeti bez hrane, pa čisto ne vjerujem da čovjek može - u ovoj fizičkoj dimenziji.

    Nažalost, premalo je ikakvih a kamoli konkluzivnih dokaza o tome da je itko u tome uspio - onih nekoliko samozvanih bretarijanaca su isto vrlo upitni a za većinu se zna da barem povremeno jedu (iako to oni nazivaju zadovoljavanjem gušta a ne potrebom), da ne spomenem one koji su nažalost u pokušaju umrli.

    Tako da ... slabo se na ovoj temi ima što konkretno pisati osim nagađanja.

    Najbliže nekom dokazu je onaj lik iz južne amerike koji je gostovao kod Mišaka - Victor Truviano.

    Iskreno, ako i jest bretarijanac - ne bih voljela izgledati kao on, prolaziti sve što je prolazio uključujući nekoliko kliničkih smrti a niti tako živjeti. Čemu to zapravo?

    Pa tu smo u ovom fizičkom svijetu upravo zato da imamo fizička iskustva i senzacije. Kad se jednom preselimo u više regije, i naše fizičke potrebe će nestati. Možda tada zažalimo i poželimo opet pojesti npr. dobre ćevape ili savijaču od blitve i tofua.
    slobodni.net za slobodni svijet

    Comment

    • Jesam
      Supermoderator
      • Mar 2011
      • 14483

      #3
      Evo ga i ovdje, nek se nađe pod temom (tko je gledao Stargate Atlantis - meni sliči na Wraitha https://www.google.hr/search?q=starg...SIWwSZc6TOM%3A ):

      slobodni.net za slobodni svijet

      Comment

      • ostra
        Alternativa addict
        • Oct 2014
        • 109

        #4
        Ja vjerujem, da je Victor onaj pravi PRAVI.....
        ako ste čitali o njemu, onda ste pročitali, da kad je počeo bio je več mršav, pa je posle toga smršavio još 4 kg....
        al se posle 2-3 godine (ne znam tačno koliko) udebljao za 6 kg i od tada mu kilaža stoji.
        Pomislite malo kako neki uzgajaju povrče-samo na vodi, dakle bez zemlje...
        Ja sam videla na otoku SUSAK (tamo nema zemlje niti za uzorac) samo pjesak i sve uspjeva imaju čak i vinski podrum sa dosta vina, povrče, voče.....u Španjiji sam videla vinograde na kamenju, ne na pesku-NA KAMENJU !!
        Znači da može povrče, voče da raste samo uz pomoč vode...
        ZRAK je sastavljen od H (vodik) i O (kisik)-vodika ima oko 80% a kisika oko 20 (ne u gradu), pa jasno mi je, da je telo sposobno iz tih 2 elemenata napraviti vodu H2O.....tako ja mislim da živi Victor. A telo je iz tih 2 elemenata sposobno napraviti i druge molekule npr. H2O2 peroksid koji nas štiti pred bolestima, uništava neželjene patogene koje udišemo......ali običan čovek toga ima premalo, da bi pored sve te hrane i piča koje dnevno konzumira -na kilograme svega toga, gleda blesavu televiziju po XY sati, pored sve te hrane gricka još neke krompiriče uz pivo i gazirano piče.............
        eh, ide mi na povračanje.............

        Comment

        • lucero
          svjetlo
          • Nov 2009
          • 4471

          #5
          Originally posted by ostra
          eh, ide mi na povračanje.............
          Samo usput , nema potrebe da ti ide na povraćanje, jer se tako filaš negativom, znači gubiš energiju. Dovoljno je da sama imaš navike koje smatraš dobrima. Ono što smatraš lošim, a prakticiraju drugi (pri čemu naravno mislim na tuđe djelovanje koje tebe ne ugrožava) , prepusti njima na način da izbjegneš misaono i verbalno osuđivanje.
          "Kuda koracam hoću da bacam
          snopove zlatne svjetlosti."

          Comment

          • sinkezg
            Guru
            • Oct 2009
            • 2414

            #6
            Originally posted by ostra
            ...
            Pomislite malo kako neki uzgajaju povrče-samo na vodi, dakle bez zemlje...
            To je hidroponski uzgoj

            Comment

            • Jesam
              Supermoderator
              • Mar 2011
              • 14483

              #7
              Originally posted by ostra
              Ja vjerujem, da je Victor onaj pravi PRAVI.....
              ako ste čitali o njemu, onda ste pročitali, da kad je počeo bio je več mršav, pa je posle toga smršavio još 4 kg....
              al se posle 2-3 godine (ne znam tačno koliko) udebljao za 6 kg i od tada mu kilaža stoji.
              Pomislite malo kako neki uzgajaju povrče-samo na vodi, dakle bez zemlje...
              Ja sam videla na otoku SUSAK (tamo nema zemlje niti za uzorac) samo pjesak i sve uspjeva imaju čak i vinski podrum sa dosta vina, povrče, voče.....u Španjiji sam videla vinograde na kamenju, ne na pesku-NA KAMENJU !!
              Znači da može povrče, voče da raste samo uz pomoč vode...
              ZRAK je sastavljen od H (vodik) i O (kisik)-vodika ima oko 80% a kisika oko 20 (ne u gradu), pa jasno mi je, da je telo sposobno iz tih 2 elemenata napraviti vodu H2O.....tako ja mislim da živi Victor. A telo je iz tih 2 elemenata sposobno napraviti i druge molekule npr. H2O2 peroksid koji nas štiti pred bolestima, uništava neželjene patogene koje udišemo......ali običan čovek toga ima premalo, da bi pored sve te hrane i piča koje dnevno konzumira -na kilograme svega toga, gleda blesavu televiziju po XY sati, pored sve te hrane gricka još neke krompiriče uz pivo i gazirano piče.............
              eh, ide mi na povračanje.............
              Da, hidroponsku uzgoj nije bez ičega - potrebna je voda a u vodi ima elektrolita, minerala itd. Dakle nije isto. Bretarijanci ne piju ni vodu.

              Ne znam čemu spominjati kao kontrast prehranu junk-foodom ... skromna, jednostavna, prirodna i organska prehrana s neprerađenim i nerafiniranim namirnicama može biti i vrlo ukusna i velik užitak kad jednom pročistimo organizam.

              Pročitala sam sve o Victoru i ne tvrdim da nije bretarijanac - on mi je za sada jedini koji je uvjerljiv a i poznavatelji tematike tvrde da je on jedina osoba na svijetu koja je potvrđeno bretarijanac. Samo kažem, da to nije za svakoga i da ne bih voljela tako živjeti niti tako izgledati i prolaziti sve što je on prolazio.
              slobodni.net za slobodni svijet

              Comment

              • ostra
                Alternativa addict
                • Oct 2014
                • 109

                #8
                znam da Victor ne pije ni vodu.
                Povrće samo od vode -nisam mislila akvaponiku (ribe)pisala sam i mislila vodu i ništa drugo.
                Na otoku Susak ZAISTA NEMA NIŠTA ZEMLJE (to je vaš otok-tako ljep i miran, nema tamo ni 1 avto, nema asvalta-samo pjesak) i puno vinograda i puno vina samo od pljeska i vode, pa i paradjza, paprike,i drugog povrča, voča.....
                Htjela sam samo da kažem da je organizam (biljke i čovjeka) ako treba sposoban da preživi samo od vode, evo Victor je dokazao, da njegovo telo i vodu sam zna napraviti od ZRAKA (kisik i vodik H+H+O).....e ne samo vodu, telo može iz tih dva elemenata napraviti i druge molekule, samo sam to htela pojasniti.Možete u prirodi nači puno toga, kako bez išta drugoga osim vode može proživjeti i rasti........
                A mi?.....Šta mi radimo'.....
                žderemo sve živo, pijemo coca-colu, debljamo se, i onda čekamo po par sati kod doktora, koji nas onda lječe do kraja života na tabletama.....

                Comment

                • Moldercuker
                  Nisam guru
                  • May 2011
                  • 27145

                  #9
                  Ja zderem sve, nece kilogrami namene ni od brze hrane ni ulje ni mast, ma ja sam kralj evolucije xD...
                  Neg ozb na mene se kile ne ljepe, cak sam probao forsirat masnoce, ali salo 0 bodova...cak i kad nisam pusjio nije se namene nis ljepilo (osim muha ahahahaaha i komaraca) ili prebrz metabolizam ili nes drugo, cak ni nesrm puno xD

                  Tetrapak

                  Comment

                  • Jesam
                    Supermoderator
                    • Mar 2011
                    • 14483

                    #10
                    Originally posted by ostra
                    znam da Victor ne pije ni vodu.
                    Povrće samo od vode -nisam mislila akvaponiku (ribe)pisala sam i mislila vodu i ništa drugo.
                    Na otoku Susak ZAISTA NEMA NIŠTA ZEMLJE (to je vaš otok-tako ljep i miran, nema tamo ni 1 avto, nema asvalta-samo pjesak) i puno vinograda i puno vina samo od pljeska i vode, pa i paradjza, paprike,i drugog povrča, voča.....
                    Htjela sam samo da kažem da je organizam (biljke i čovjeka) ako treba sposoban da preživi samo od vode, evo Victor je dokazao, da njegovo telo i vodu sam zna napraviti od ZRAKA (kisik i vodik H+H+O).....e ne samo vodu, telo može iz tih dva elemenata napraviti i druge molekule, samo sam to htela pojasniti.Možete u prirodi nači puno toga, kako bez išta drugoga osim vode može proživjeti i rasti........
                    A mi?.....Šta mi radimo'.....
                    žderemo sve živo, pijemo coca-colu, debljamo se, i onda čekamo po par sati kod doktora, koji nas onda lječe do kraja života na tabletama.....
                    Opet ti isto ... pokaži mi biljku koja raste ni iz čega - bez vode, bez pijeska (u pijesku isto može biti minerala i hranjivih tvari, a nije baš da rastu iz samog pijeska, inače bi sahara bila zelena a ne pustoš)... osim toga, biljka ima mogućnost fotosinteze, ima klorofil - čovjek nema, pa je svaka usporedba čovjeka i biljke zapravo bedasta.

                    i opet po kokakoli i debljanju - jesu li to jedine opcije? ne jesti ništa ili jesti junk? - nit čovjek mora piti kokakolu, nit se mora debljati niti biti bolestan - može živjeti i jesti zdravo. To je osobni odabir.
                    slobodni.net za slobodni svijet

                    Comment

                    • ostra
                      Alternativa addict
                      • Oct 2014
                      • 109

                      #11
                      UF...opet ja isto, eh.
                      Hoču da kažem, da mi je nekak logički kako Victor živi samo od ZRAKA u kome ima vodik i kisik (H+O).....
                      a bome biljka ima klorofil, a čovek ima hemoglobin...............
                      a to je zbog toga jer je kot čoveka i biljke sve obrnuto na glavačke-čovek udiše kisik i izdiše dušik, a biljka obrnuto...
                      Dali možeš da si predstavljaš ljepo stablo jabuke (samo dio iznad zemlje)..ako ga okreneš na glavačke to stablo če ličiti na naša pluča.....vidiš kako je u prirodi sve jednostavno................................................

                      Comment

                      • MadMax111
                        Road Warrior
                        • May 2013
                        • 1011

                        #12
                        Manje-više uvijek ta ekipa koja se fura na tako neke alternativne smjerove izgledaju kao zapušteni,osušeni bakalari.
                        Generaliziram,al ono...XD
                        ...and in this maelstrom of decay, ordinary men were battered and smashed... men like Max... the warrior Max.

                        Comment

                        • sinkezg
                          Guru
                          • Oct 2009
                          • 2414

                          #13

                          Comment

                          • Jomtien
                            New member
                            • Nov 2015
                            • 83

                            #14
                            Slazem se sa Jesam, dat nam je zivot u telu, izmedju ostalog i da bi iskusili sve sto je potrebno za takav zivot, izmedju ostalog da bi jeli i pili. Da bi uzivali u pripremi hrane. Uzivanje u hrani ne znaci obavezno i prezderavanje, i ne razumem taj odlazak u drugu krajnost - ne jesti nista. Ako covek moze da zivi bez hrane, zasto su ljudi umirali (a i danas ponegde) umiru, od gladi.
                            A ima i istine u onome sto kazu stari ljudi - greh ne ulazi na usta.

                            Comment

                            • Luycifer
                              Banned
                              • Dec 2015
                              • 630

                              #15


                              za dobijanje elektricne energije potrebni su :
                              elementi Vodik(H), kisik(O) - voda,
                              Natrij(Na) i Cl(Klor)-otopina soli
                              i neki metal kao vodic, npr. Zeljezo (Fe) ili jos bolje Zlato (Au).

                              Voda se nalazi u zraku. problem rijesen.
                              Sol se nalazi po kamenju na kojem Bretarijanci sjede, leze i hodaju. najcesce su u planinama, mjestima gdje su otopljene soli najkvalitetnije vrste. npr. Himalajska sol. Osmozom dobijaju i sol i sve minerale koje se nalaze u toj soli. problem rijesen.

                              izvor elektricne enegrije je Sunce. problem rijesen.

                              ljudska baterija radi.




                              Himalajska sol je ujedno i najčišća sol na svijetu te posjeduje 84 minerala i elementa istovjetnih onima u ljudskom tijelu.

                              Comment









                              Latest Topics

                              Collapse

                              There are no results that meet this criteria.

                              Working...
                              😀
                              😂
                              🥰
                              😘
                              🤢
                              😎
                              😞
                              😡
                              👍
                              👎