Dobrobiti gladovanja

Collapse
X
 
  • Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts
Advertisement
  • Uoo
    OOn
    • Oct 2009
    • 12425

    #31
    ja ti kazem da je i malo kuhanoga meni radilo ogromnu prevagu..

    totalno ti razbuca kemiju tijela i tijelo se prebaci u fazu "obrane" umjesto ciscenja.. prosao sam to puno puta.. al ne moras mi vjerovati..

    ciscenje i zacjeljivanje sirovom hranom je zapravo jako slicno kao ciscenje i zacjeljivanje gladovanjem.. ako u fazi gladovanja tu i tamo ubacis kuhanu hranu.. dal bi to poremetilo stvari? :)

    dal bi mogo rec da si 18 dana gladovao da si 3 puta u tom periodu pojeo kuhan obrok?

    ee..

    to je moje iskustvo..
    i ja jesam jesao samo voce.. oraside i sjemenke sam spomenuo ako ti dodje kriza kao puno bolju opciju nego da se natankas kuhanim.. jer oni nece poremetit kemiju i zaustavit fazu ciscenja..

    u svakom slucaju zelim ti srecu i uspjeh na tvojem putu
    Uistinu, Bog je tako ljubio svijet te je dao svoga Sina Jedinorođenca da nijedan koji u njega vjeruje ne propadne, nego da ima život vječni.
    Ivan 3:16

    Comment

    • Ryuujin
      ...
      • Nov 2010
      • 2359

      #32
      Originally posted by Uoo
      ja ti kazem da je i malo kuhanoga meni radilo ogromnu prevagu..

      totalno ti razbuca kemiju tijela i tijelo se prebaci u fazu "obrane" umjesto ciscenja.. prosao sam to puno puta.. al ne moras mi vjerovati..

      ciscenje i zacjeljivanje sirovom hranom je zapravo jako slicno kao ciscenje i zacjeljivanje gladovanjem.. ako u fazi gladovanja tu i tamo ubacis kuhanu hranu.. dal bi to poremetilo stvari? :)

      dal bi mogo rec da si 18 dana gladovao da si 3 puta u tom periodu pojeo kuhan obrok?

      ee..

      to je moje iskustvo..
      i ja jesam jesao samo voce.. oraside i sjemenke sam spomenuo ako ti dodje kriza kao puno bolju opciju nego da se natankas kuhanim.. jer oni nece poremetit kemiju i zaustavit fazu ciscenja..

      u svakom slucaju zelim ti srecu i uspjeh na tvojem putu

      ma ne,pa kazem probao sam ja i samo sa sirovim,znam da je razlika al svejedno nije bilo promjene u onome sto trazim.
      i jedna jabuka bi poremetila stvari,ne mora bit kuhano.

      duhovno je to jedno veoma mocno i otkrivajuce iskustvo,pojesti nesto bi bio iskljucujuci prekrsaj u mentalnom smislu i to je cak i gore od fizickog dijela.

      da pojedes kuhani obrok il bilo sta kruto nakon duzeg perioda posta imao bi nevidene bolove jer tijelo to nebi moglo probavit. izlazak iz posta treba biti lagan i postupan.

      a ono sto sam htio reci je da mislim da za vece probleme treba i drukciji pristup,znam da ti je mozda tesko to shvatit al kao sto rekoh,razlika je ogromna..

      thanx,trebat ce mi malo srece

      Comment

      • Uoo
        OOn
        • Oct 2009
        • 12425

        #33
        znam ja sve to.. samo sam ti htio ukazati da kad jedes sirovo pojest kuhano ima isti efekt na proces kao kada gladujes pa pojedes nesto.. posto si vise puta zaredom komentirao u stilu: "ne vjerujem da ono malo kuhanoga cini razliku.."

        itekako cini.. bas kao sto "samo jedna jabuka" prekida gladovanje.. i jedan obrok kuhanog prekida proces koji u tijelu zapocinje sirova hrana.. svjedocio sam tome veliki broj puta..


        iz napisanog sa tvoje strane neznam ako si bio bas istinski samo na vocu dovoljno dugi period vremena da uvidis koliko je to mocan postupak.. misljenja sam da nije nista manje potentan od gladovanja.. i jedan i drugi imaju svoje odredjene prednosti i nedostatke.. za stanje u kojem je prosjecan covjek danasnjice cak bih blagu prednost dao vocu nego gladovanju iz razloga spomenutih u ranijim postovima..


        u svakom slucaju slusaj svoje tijelo!!
        ako ti gladovanje ne podje za rukom uvjek ti ostaje za probati ova verzija sa vocem

        nemas sta izgubiti osim toksine i pokoje uvjerenje mozda
        Uistinu, Bog je tako ljubio svijet te je dao svoga Sina Jedinorođenca da nijedan koji u njega vjeruje ne propadne, nego da ima život vječni.
        Ivan 3:16

        Comment

        • Ryuujin
          ...
          • Nov 2010
          • 2359

          #34
          Originally posted by Uoo
          znam ja sve to.. samo sam ti htio ukazati da kad jedes sirovo pojest kuhano ima isti efekt na proces kao kada gladujes pa pojedes nesto.. posto si vise puta zaredom komentirao u stilu: "ne vjerujem da ono malo kuhanoga cini razliku.."

          itekako cini.. bas kao sto "samo jedna jabuka" prekida gladovanje.. i jedan obrok kuhanog prekida proces koji u tijelu zapocinje sirova hrana.. svjedocio sam tome veliki broj puta..


          iz napisanog sa tvoje strane neznam ako si bio bas istinski samo na vocu dovoljno dugi period vremena da uvidis koliko je to mocan postupak.. misljenja sam da nije nista manje potentan od gladovanja.. i jedan i drugi imaju svoje odredjene prednosti i nedostatke.. za stanje u kojem je prosjecan covjek danasnjice cak bih blagu prednost dao vocu nego gladovanju iz razloga spomenutih u ranijim postovima..


          u svakom slucaju slusaj svoje tijelo!!
          ako ti gladovanje ne podje za rukom uvjek ti ostaje za probati ova verzija sa vocem

          nemas sta izgubiti osim toksine i pokoje uvjerenje mozda

          u pravu si,bez brige nisu tvoje rijeci pale na gluhe usi

          probat cu samo voce i vidjet kako ce ici,dodat cu ostalo bez kuhanog ako bude potrebno,ionako je dugo proslo otkada sam zadnji put jeo samo sirovo,a i nemam nista pametnijeg za probat do sljedeceg pogodnog trenutka za post bez hrane.

          da..i ja si bas mislim da si nisam dao dovoljno vremena tada,a i bio sam puno losijeg zdravlja nego sada,ima nade da sada bude drugacije.

          pocet cu za par dana,zasad cu se jos utopit u kojem kuhanom obroku
          javim rezultate kad bude sto za javit

          Comment

          • Uoo
            OOn
            • Oct 2009
            • 12425

            #35
            znam da nisu

            slobodno si za pocetak kupi sve i svasta od voca.. 5-6 vrsta jabuki.. i od svega tako... sto raznovrsnije.. spanjolske narance, portugalske, africke.. itd itd.. onda ces otkriti sto ti tocno tijelo trazi.. jer imao sam slucajeva da neke jabuke nisam mogo smislit, a druge mi je tijelo jednostavno "vaporiziralo", neke narance su mi bile fuj kisele.. a druge predivno slatke i ukusne

            mozes cak provjerit cijene i kako doc do eko voca.. znam da se moze preko interneta cak narucit od nekih nasih firmi po fer cijenama..

            veselim se novim informacijama posto i sam trazim izvore dobrog i svjezeg voca uvjek
            Uistinu, Bog je tako ljubio svijet te je dao svoga Sina Jedinorođenca da nijedan koji u njega vjeruje ne propadne, nego da ima život vječni.
            Ivan 3:16

            Comment

            • Miu
              =^.^=
              • Aug 2011
              • 2210

              #36
              Što kad netko ne voli voće, ali obožava povrće...?
              Npr. moi
              /\__/\
              (=^_^=) .

              Comment

              • Uoo
                OOn
                • Oct 2009
                • 12425

                #37
                onda jedes povrce..

                glavna poanta je na sirovom.. no zapamti da uz kuhanu hranu imamo potpuno razlicite preference nego kad nam se organizam stabilizira na sirovome..

                npr mozda ti sada povrce pase jer ono je potentnije od voca u smislu da radi manjka kalorija i secera u sebi bolje katalizira razlaganje i protok vec kaloricne kuhane hrane kroz organizam..

                hipotetski kad kuhane hrane neko vrijeme vise ne bude na tvojem meniju, otvorenoga uma zagrizi u voce kao da ga jedes prvi put u zivotu i vidi sto ti tijelo misli o njemu..

                bas kao sto nam zimi pase 2 para rukava a ljeti nijedan.. tijelo se prilagodjava onome sto mu je dano.. nedaj boze da si netko utuvi kako su 2 para rukava za njega prava stvar i drzi se toga bez obzira kuda tijelo odvede na putovanje

                hrana je isto jedna vrsta putovanja.. pa se tijelo "oblaci" u skladu sa klimom
                Uistinu, Bog je tako ljubio svijet te je dao svoga Sina Jedinorođenca da nijedan koji u njega vjeruje ne propadne, nego da ima život vječni.
                Ivan 3:16

                Comment

                • dany
                  Alternativa addict
                  • May 2011
                  • 407

                  #38
                  Obozavam voce i jedem ga u neogranicenim kolicinama. Pre par meseci sam vadila rezultate i secer mi je bio na gornjoj granici, a uvece sam pojela samo 2 jabuke i to oko 19h. Naredni dan sam ponovila rezultate i bili su ok, s tim sto nisam jela nista posle 14h. Jel moguce da je secer bio od voca?

                  Comment

                  • Miu
                    =^.^=
                    • Aug 2011
                    • 2210

                    #39
                    Originally posted by Uoo
                    onda jedes povrce..

                    glavna poanta je na sirovom.. no zapamti da uz kuhanu hranu imamo potpuno razlicite preference nego kad nam se organizam stabilizira na sirovome..

                    npr mozda ti sada povrce pase jer ono je potentnije od voca u smislu da radi manjka kalorija i secera u sebi bolje katalizira razlaganje i protok vec kaloricne kuhane hrane kroz organizam..

                    hipotetski kad kuhane hrane neko vrijeme vise ne bude na tvojem meniju, otvorenoga uma zagrizi u voce kao da ga jedes prvi put u zivotu i vidi sto ti tijelo misli o njemu..

                    bas kao sto nam zimi pase 2 para rukava a ljeti nijedan.. tijelo se prilagodjava onome sto mu je dano.. nedaj boze da si netko utuvi kako su 2 para rukava za njega prava stvar i drzi se toga bez obzira kuda tijelo odvede na putovanje

                    hrana je isto jedna vrsta putovanja.. pa se tijelo "oblaci" u skladu sa klimom
                    Hvala na lijepom objašnjenju!

                    Što se mog iskustva tiče, uvodim sirovu hranu sve više, mada sam još na početku, uglavnom su salate za sada i znam ponekad mrkve grickati. Voća isto jedem PUNO više. Mislim da u prosjeku 1 voće na dan - uzmite u obzir da sam znala po mjesec dana biti bez voća jer ne volim taj okus u ustima, kad se samo sjetim da trebam pojesti voće.. :S
                    Tako je već možda oko 2 mjeseca.

                    Za sada ne primjećujem nešto veliko..osim da sirovo voće i povrće jako lijepo počisti i ispolira zubiće, a to mi se jako dopada
                    /\__/\
                    (=^_^=) .

                    Comment

                    • Uoo
                      OOn
                      • Oct 2009
                      • 12425

                      #40
                      Originally posted by dany
                      Obozavam voce i jedem ga u neogranicenim kolicinama. Pre par meseci sam vadila rezultate i secer mi je bio na gornjoj granici, a uvece sam pojela samo 2 jabuke i to oko 19h. Naredni dan sam ponovila rezultate i bili su ok, s tim sto nisam jela nista posle 14h. Jel moguce da je secer bio od voca?
                      voce, bas poput meda secere otpusta tempirano.. tako da nikada nece samo po sebi uzrokovati zbrku u organizmu kao standardni secer..

                      nije pitanje sto si od voca pojela.. nego sto si uz voce pojela taj dan.. jer sirovo sa kuhanim ulazi u koliziju..
                      jeduci sirovo brige oko skupina proteini, masti, seceri, ugljikohidrati padaju u vodu.. posto se nijedan od njih ne ponasa ni izbliza kao kada su u kuhanom stanju.. a sva analiza hrane da bi uopce mogla biti izvrsena mora biti obavljena na TERMICKI OBRADJENOJ NAMIRNICI!! to vise nema nikakve veze sa onime sto ta namirnica predstavlja u sirovom stanju.. kao sto zivo stablo nema nikakve veze sa pepelom koji iz njega dobijemo kada ga nalozimo u kaminu.. nema smisla ispitivat taj pepeo i reci.. da ljudi.. izmjerili smo pepeo.. stablo vam je to i to.. besmislica..

                      dati cu konkretan primjer..
                      za ispitat samo jednu vrstu jabuke.. sto ona jest u sirovom stanju bili bi potrebni milijuni i milijuni dolara uz godine istrazivanja.. zato takva ispitivanja do sada nikada nisu vrsena na niti jednoj sirovoj namirnici.. jer naravno u sirovoj hrani nema masovnog profita, a radi svoje strukture beskonacno je kompleksnija za analizu od kuhane..

                      nazalost vecina ljudi to ne razumije pa usporedjuju sirovu hranu prema mjerilima i podatcima koji su izvuceni iz pepela!! tj. iz laboratorijskih analiza te namirnice kada je KUHANA.. time si samo stvaraju dezinformacije, zbrku, konfuziju i predrasude u vezi sirove hrane..

                      dakle tko jede sirovo neka baci sve znanstvene podatke u vodu.. jer takvi podatci za sirovu hranu NE POSTOJE i jos uvjek nemamo tehnologiju ni resurse za ih kreirati..
                      tko to ne zeli prihvatiti kao trenutnu znanstvenu cinjenicu neka i dalje analizira podatke za pepeo imajuci na umu stablo.. no takvim pristupom se nece usreciti..

                      majka priroda se pobrinula za sve.. sve sto nam ostaje je da osjetimo u srcima beskonacnu poniznost i zahvalnost, poklonimo se i uzivamo taj dar.. njenu beskonacnu i fantasticnu inteligentnu kreativnu silu ..
                      Uistinu, Bog je tako ljubio svijet te je dao svoga Sina Jedinorođenca da nijedan koji u njega vjeruje ne propadne, nego da ima život vječni.
                      Ivan 3:16

                      Comment

                      • dany
                        Alternativa addict
                        • May 2011
                        • 407

                        #41
                        Hvala, logicno

                        Comment

                        • Ryuujin
                          ...
                          • Nov 2010
                          • 2359

                          #42
                          pa...dan 3 sirovog prosao
                          prvi je bio s povrcem,drugi samo voce i danas sam opet pokleknuo i pojeo povrce,dovraga al dobro je nisam nista kuhano.

                          dobro,uvodni period..nisam ni mislio da bu jednostavno..al ako se izdrzi prvih 5 dana krize poslije je lakse.

                          nadam se da cu od sutra imat snage ostat samo na vocu.

                          rekao sam ti da je ovo puno teze,moram se kontrolirat da se ne prezderem voca jer kad pocnem onda sam ko rupa bez dna

                          a ja si mislio ustedit cu na hrani,pih

                          Comment

                          • Uoo
                            OOn
                            • Oct 2009
                            • 12425

                            #43
                            ako ti tijelo trazi voca ne ustrucavaj se.. nakon dugo vremena dobivanja krivog goriva prirodno je da u pocetku postane "rupa bez dna" za pravo gorivo..

                            to ce se stabilizirati kada namiris potrebe organizma za time sto ti iz voca trazi..
                            slusaj tijelo i nema straha
                            Uistinu, Bog je tako ljubio svijet te je dao svoga Sina Jedinorođenca da nijedan koji u njega vjeruje ne propadne, nego da ima život vječni.
                            Ivan 3:16

                            Comment

                            • Ryuujin
                              ...
                              • Nov 2010
                              • 2359

                              #44
                              Originally posted by Uoo
                              ako ti tijelo trazi voca ne ustrucavaj se.. nakon dugo vremena dobivanja krivog goriva prirodno je da u pocetku postane "rupa bez dna" za pravo gorivo..

                              to ce se stabilizirati kada namiris potrebe organizma za time sto ti iz voca trazi..
                              slusaj tijelo i nema straha

                              tanka je linija izmedu slusanja tijela i toga da tijelo kontrolira tebe,a ne ti njega savjetujem si..i vama..oprez

                              Comment

                              • Uoo
                                OOn
                                • Oct 2009
                                • 12425

                                #45
                                veca kolicina voca ti ne moze nastetiti.. dobro je biti oprezan u nekim stvarima u zivotu.. ali to bih rekao da ukljucje one stvari koje nam potencijalno stete.. smijesno mi je ograniciti tijelu vodu ako je zedno i reci na to: "tanka je linija izmedju toga da ja kontroliram tijelo ili ono mene.. "

                                u biti cilj po meni treba biti sinergija.. suradnja.. komunikacija, a ne kontrola nekog aspekta nas nad drugim.. kada smo naravno jedno..


                                ps nadam se da si svijestan da je um kojim kontroliras tijelo samo nusprodukt tog tijela..
                                osim ako ne pricas o prosvijetljenom stanju bica
                                Uistinu, Bog je tako ljubio svijet te je dao svoga Sina Jedinorođenca da nijedan koji u njega vjeruje ne propadne, nego da ima život vječni.
                                Ivan 3:16

                                Comment









                                Latest Topics

                                Collapse

                                There are no results that meet this criteria.

                                Working...
                                😀
                                😂
                                🥰
                                😘
                                🤢
                                😎
                                😞
                                😡
                                👍
                                👎