Dobrobiti gladovanja

Collapse
X
 
  • Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts
Advertisement
  • lucy

    #61
    Originally posted by Uoo
    hhhe.. nije to glad lucy.. to je detox..

    vecina ljudi danas ga mjenja za glad.. zato i misle da su se "najeli" nakon hrpe kuhanog mesa.. a u biti samo su zaustavili detox i zato se vise ne osjecaju "lose" posto toxini ne idu van.. a upravo suprotno kad pojedu hranu koja ih cisti i otvara detox se pojacava i misle da da je to osjecaj gladi koji treba utaziti.. jer eto tako nas uci kuhana zombi zajednica otprije nego smo znali i pricati...


    takva "glad" nestaje jednom kada se tijelo procisti..
    Ne, srećo moja - to je glad.
    Pričam o razlici u apetitu u danima kada ne jedem meso i kada ne jedem termički obrađeno.

    Voća se možeš nalupati ko vol, ali ti neće suzbiti glad, dok je s povrćem situacija drugačija.

    Comment

    • Uoo
      OOn
      • Oct 2009
      • 12425

      #62
      Originally posted by lucy
      Ne, srećo moja - to je glad.
      Pričam o razlici u apetitu u danima kada ne jedem meso i kada ne jedem termički obrađeno.

      Voća se možeš nalupati ko vol, ali ti neće suzbiti glad, dok je s povrćem situacija drugačija.
      hehe.. ako ti tako kazes..
      Uistinu, Bog je tako ljubio svijet te je dao svoga Sina Jedinorođenca da nijedan koji u njega vjeruje ne propadne, nego da ima život vječni.
      Ivan 3:16

      Comment

      • lucy

        #63
        Originally posted by Uoo
        hehe.. ako ti tako kazes..
        Jašta nego ja tako kažem.

        Ma pusek tebi srecice!

        Comment

        • gordanaa
          drog
          • Apr 2011
          • 2625

          #64
          Originally posted by lucy
          Meni voće otvara apetit
          Meni ovo izgleda lako moguće. Većina voća u odnosu na većinu povrća ima više šećera pa time i veći glikemijski indeks. Ako se netko natovari većom količinom slatkog voća i to prilično gladan, zbog nagle navale cukra u krv, kreće gušterača sa bogatim inzulinom da taj cukar brzo pospremi. Na žalost kako je cukar naglo stigao, gušterača se prepadne pa pošalje više inzulina nego li je to stvarno potrebno. Ovaj počne pospremati cukar u stanice i pospremi ga na žalost i više nego treba pa nam padne cukar, a mi malaksali i gladni.

          Ovo se neće dogoditi u takvoj mjeri ako kontinuirano držimo optimalnu razinu šećera u krvi.
          Originally posted by Namjerni prolaznik
          Zar se može ljubav dati a da nisi prvi? To je nešto što iz tvojega srca istiće, a ne imitacija tuđeg ponašanja.

          http://www.facebook.com/orgonitizadar

          Comment

          • Gnosis
            Aquarius
            • Nov 2012
            • 8866

            #65
            Lucy ,Gordanaa ne mogu se odreči ribe nikako ,samo se želim zdravije hraniti ,na kraju krajeva moja mama kada se vrati iz bolnice nakon transplantacije dobiće plan šta smije jesti a što ne ...moguće da slatko voće otvara apetit ,ali ja volim samo kisele jabuke (oduvijek)...inače smiješno znam ali kada nikud ne idem pojedem ponekad crni luk ko' jabuku ;)češnjak također :)!
            Inače nisam na dijeti, čisto to radim zato što sam se odlučio zdravije hraniti-nejedem ni kruh više (postao sam manijak ;) )
            "They must find it difficult, those who have taken authority as truth, rather than truth as authority."
            Gerald Massey

            Comment

            • lucy

              #66
              Originally posted by gordanaa
              Meni ovo izgleda lako moguće. Većina voća u odnosu na većinu povrća ima više šećera pa time i veći glikemijski indeks. Ako se netko natovari većom količinom slatkog voća i to prilično gladan, zbog nagle navale cukra u krv, kreće gušterača sa bogatim inzulinom da taj cukar brzo pospremi. Na žalost kako je cukar naglo stigao, gušterača se prepadne pa pošalje više inzulina nego li je to stvarno potrebno. Ovaj počne pospremati cukar u stanice i pospremi ga na žalost i više nego treba pa nam padne cukar, a mi malaksali i gladni.

              Ovo se neće dogoditi u takvoj mjeri ako kontinuirano držimo optimalnu razinu šećera u krvi.
              A i fruktoza se ponaša drugačije od glukoze. Glukoza utječe na lučenje regulatora gladi, dok fruktoza to ne radi... i koliko god voća da pojedemo - ono nas neće zasititi.

              Comment

              • Gnosis
                Aquarius
                • Nov 2012
                • 8866

                #67
                Lucy -onda sam ja fenomen ...ulje i voće ja ne trebam više -ribu jedem ponekad (stara navika) ali dvije jabuke -ja sit !Teorija i praksa opet ;)
                "They must find it difficult, those who have taken authority as truth, rather than truth as authority."
                Gerald Massey

                Comment

                • lucy

                  #68
                  Originally posted by Gnosis
                  Lucy -onda sam ja fenomen ...ulje i voće ja ne trebam više -ribu jedem ponekad (stara navika) ali dvije jabuke -ja sit !Teorija i praksa opet ;)
                  Gnosis, vjerujem da je sve individualno.
                  Znaš onu staru.. "nekome otrov, nekome lijek", ako tebi tako odgovara i ako se dobro osjećaš, samo nastavi.

                  Iskreno, ja se najbolje osjećam dan poslije posta koji provedem samo na vodi.

                  Comment

                  • gordanaa
                    drog
                    • Apr 2011
                    • 2625

                    #69
                    Originally posted by lucy
                    A i fruktoza se ponaša drugačije od glukoze. Glukoza utječe na lučenje regulatora gladi, dok fruktoza to ne radi... i koliko god voća da pojedemo - ono nas neće zasititi.
                    Fruktoza je fruktoza, glukoza je glukoza, ali u krvi je mislim i jedno i drugo na kraju glukoza.

                    Ne znam za tebe, ali recimo ljeti, mene zasiti samo voće. Tada najčešće i ne jedem puno drugoga osim voća. Ljeti.
                    Originally posted by Namjerni prolaznik
                    Zar se može ljubav dati a da nisi prvi? To je nešto što iz tvojega srca istiće, a ne imitacija tuđeg ponašanja.

                    http://www.facebook.com/orgonitizadar

                    Comment

                    • Gnosis
                      Aquarius
                      • Nov 2012
                      • 8866

                      #70
                      Nije stvar u tome da IKOME preporučam da živi od jabuka (to je moja navika ) treba izbaciti 'crno meso' teletina ,junetina ,svinjetina ...i ubaciti više bijelog mesa i ribe u prehranu, još nešto meso kunića je jako zdravo -sadrži dobar kolesterol čak je jedno vrijeme meso kunića bilo proglašeno 'ribom'tako da se mogao jesti za vrijeme posta !Inače crni luk je pun željeza a češnjak prirodni anti inflamatorni agens ,antibiotik ,antiparazitik i krcat vit C !
                      "They must find it difficult, those who have taken authority as truth, rather than truth as authority."
                      Gerald Massey

                      Comment

                      • Gnosis
                        Aquarius
                        • Nov 2012
                        • 8866

                        #71
                        Ali jeste osijećam se bolje samo na voću ,izgubio sam apetit za mesom lakši sam ,čišća koža...
                        "They must find it difficult, those who have taken authority as truth, rather than truth as authority."
                        Gerald Massey

                        Comment

                        • Uoo
                          OOn
                          • Oct 2009
                          • 12425

                          #72
                          lucy kako reagiras na zasad 3 rijetka fenomena koja se mogu zasitit vocem.. gordana, gnosis i ja

                          znaci li to da nas ima puno posebnih il da ta teorija svrstavanja voca na puku "glukozu i fruktozu" ipak ne drzi vodu..
                          Uistinu, Bog je tako ljubio svijet te je dao svoga Sina Jedinorođenca da nijedan koji u njega vjeruje ne propadne, nego da ima život vječni.
                          Ivan 3:16

                          Comment

                          • Uoo
                            OOn
                            • Oct 2009
                            • 12425

                            #73
                            Originally posted by Gnosis
                            Ali jeste osijećam se bolje samo na voću ,izgubio sam apetit za mesom lakši sam ,čišća koža...
                            definitivno.. moguce da jabuke odrade svoje pa osjetis potrebu za nekim drugim vocem.. ili sirovom hranom.. ostani otvorena uma i neboj se probati nove sirove stvari..

                            ja sam pretproslo ljeto prakticki na lubenicama odradio..
                            Uistinu, Bog je tako ljubio svijet te je dao svoga Sina Jedinorođenca da nijedan koji u njega vjeruje ne propadne, nego da ima život vječni.
                            Ivan 3:16

                            Comment

                            • lucy

                              #74
                              Originally posted by gordanaa
                              Fruktoza je fruktoza, glukoza je glukoza, ali u krvi je mislim i jedno i drugo na kraju glukoza.

                              Ne znam za tebe, ali recimo ljeti, mene zasiti samo voće. Tada najčešće i ne jedem puno drugoga osim voća. Ljeti.
                              Da, ali fruktoza prelazi u glukozu tek kada dođe do jetre.. a ti si još uvijek gladna.. baš sam čitala maloprije kako fruktoza u organizmu potiče lučenje grelina koji izaziva glad... ima mi to logike.

                              I mene zasiti ljeti, ali tada tamanim uglavnom lubenice, pa mislim da možda osjećaj gladi mijenjam za osjećaj žeđi.

                              Comment

                              • Gnosis
                                Aquarius
                                • Nov 2012
                                • 8866

                                #75
                                Treba ,ali jabuke i kruške su zakon za zdravlje (lužina),agrumi,banane i rajčica (kiselina)...za drugo voće ne znam iskreno ...
                                "They must find it difficult, those who have taken authority as truth, rather than truth as authority."
                                Gerald Massey

                                Comment









                                Latest Topics

                                Collapse

                                There are no results that meet this criteria.

                                Working...
                                😀
                                😂
                                🥰
                                😘
                                🤢
                                😎
                                😞
                                😡
                                👍
                                👎