Dobrobiti gladovanja

Collapse
X
 
  • Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts
Advertisement
  • Spring
    Administrator
    • Feb 2009
    • 5817

    Dobrobiti gladovanja

    Organizam se hrani namirnicama koje uzimamo u redovitoj prehrani, a isto tako, ako ne uzimamo ništa za jelo u roku od tri dana će organizam sagorjeti sve i najmanje ostatke od unešenih namirnica. Tada se počinje dešavati nešto fenomenalno, organizam počinje trošiti svoja tkiva kao hranu, ali to radi savršeno.

    Prvo sagorjeva i probavlja sve loše, bolesne (tumori i slično) i odumrle stanice. Počinje se dešavati prekrasan metod podmlađivanja. Bez lijekova, uz samo malo volje i odricanja i bez troškova uništavamo sve što je loše u organizmu.


    Tijekom gladovanja sve što je dobro, vitalni organi kao što su mozak, srce, žlijezde s unutrašnjim izlučivanjem, su u potpunosti zaštićeni i pošteđeni od bilo kakvih štetnih posljedica. Uz sve to, možda izgleda nevjerovatno, ali u organizmu se potiče izgradnja novih stanica.

    Razlog leži u proteinima koji se neprestano razgrađuju i nadograđuju, koristeći aminokiseline (gradivne jedinice proteina) koje se oslobađaju iz razgrađenih stanica i ponovo se koriste za naodgradnju novih stanica, što je dokazano na mnogim ispitivanjima.


    Ako gladovanje ide uz sokove tada eliminatorni organi kao što su bubezi, jetra, koža, crijeva i pluća mogu lakše do kraja izbaciti razne nakupljene toksine. Tijekom takve vrste gladovanja mogu se javiti razni simptomi kao glavobolje, pojačna tamna mokraća, znojenje, ubzanije disanje i sl., a to je zato što eliminatorni organi sada imaju mogućnost izbaciti puno više toksina iz sebe i po desatak puta, nego na način kada se vrši normalna probava, zato jer sada ne moraju trošiti energiju na probavu.


    Na kraju svega, nakon gladovanja (uz sokove ili bez) osim podmlađivanja svi organi počinju normalniji i osvježeni rad. Jača se karakter, nervni sistem, um, žlijezde s unutrašnjim izlučivanjem koje sada normalnije luče svoje hormone i još mnogo toga.

    Nije zabilježen niti jedan slučaj štetnosti od posta ako se pravilno izvodio, pa čak i kod onih koji nisu ništa jeli već pili samo vodu. Dapače, vitalnost svih se popravila i izliječile su se mnoge bolesti. Istraživanja su pokazala da su postovi uz čajeve, lagane juhice, sokove od svježeg voća i povrća imala veći i kvalitetniji zdravstveni efekat od postova samo uz vodu.


    Danas širom svijeta postoje klinike koje rade na principu gladovanja, a naročito su poznate one u Njemačkoj. Jedan od mnogim primjera u mojoj praksi je jedna pacijentica koja je uz sirovu prehranu za 5 mjeseci skinula 50 kilograma, a uz sve to jako se dobro osjećala, puno vitalnije i sretnije negoli prije.

    www.alternativa-za-vas.com
    www.alternativa-webshop.com
  • Natasa33
    Guru
    • Sep 2011
    • 1820

    #2
    Ja iz osobnog iskustva zaista mogu svedociti da je sve ovo sto sam procitala zaista tacno....Pre par godina znala sam biti na postu i po mjesec i pol dana,jela sam samo ribu...I mogu vam reci da sam se posle svega osjecala kao da sam ponovo rodjena...
    U zivotu je najlakse zaobici vrata koja se tesko otvaraju...
    Samo hrabri ljudi kucaju na ta vrata...
    Jer tako nauce da cene one koji ih otvaraju..

    Comment

    • Miu
      =^.^=
      • Aug 2011
      • 2210

      #3
      Originally posted by Spring

      Nije zabilježen niti jedan slučaj štetnosti od posta ako se pravilno izvodio, pa čak i kod onih koji nisu ništa jeli već pili samo vodu. Dapače, vitalnost svih se popravila i izliječile su se mnoge bolesti. Istraživanja su pokazala da su postovi uz čajeve, lagane juhice, sokove od svježeg voća i povrća imala veći i kvalitetniji zdravstveni efekat od postova samo uz vodu
      Može nešto više o pravilnom izvođenju posta/gladovanja? (Post mi pozitivnije zvuči..)
      Još bolje ako netko može ispričati vlastito iskustvo.
      /\__/\
      (=^_^=) .

      Comment

      • Lavanda
        New member
        • Oct 2011
        • 93

        #4
        Mene muči samo jedna stvar kod posta- što je sa mišićima? Ja sam primjerice sportašica i mislim ako ne bi jela meso ili unosila proteine u sebe, mišići bi mi propali
        ...: LAUGH as much as you BREATHE and LOVE as much as you LIVE:...

        Comment

        • alison
          back to basic
          • Mar 2010
          • 9616

          #5
          Originally posted by Lavanda
          Mene muči samo jedna stvar kod posta- što je sa mišićima? Ja sam primjerice sportašica i mislim ako ne bi jela meso ili unosila proteine u sebe, mišići bi mi propali
          Krivo! mišići ne propadaju usljed nedostatka proteina..... http://www.alternativa-forum.com/vod...tml#post113942
          TRAŽIM LJUDE, ŠTO VIŠE LJUDI,
          KOJI IMAJU NEOGRANIČENU SPOSOBNOST UVJERENJA
          DA NE POSTOJI NEŠTO ŠTO JE NEMOGUĆE UČINITI
          (H. FORD).
          pridruži nam se u bblj

          Comment

          • Lavanda
            New member
            • Oct 2011
            • 93

            #6
            Originally posted by barajevo
            Ako se Lavanda bavi teškoatletskim sportom - gde su neophodni "nenormalni" mišići, onda će to teško postići bez mesa. Ali, ako se bavi sportom gde je potrebna elastičnost, izdržljivost, brzina, onda će sve potrebe za proteinima zadovoljiti iz presne, biljne hrane.
            bavim se rekreativnim veslanjem. gledam te ljude, deru po palačinkama, čokolinu itd.nenormalno a mišići samo iskaču iz njih.
            ...: LAUGH as much as you BREATHE and LOVE as much as you LIVE:...

            Comment

            • Ryuujin
              ...
              • Nov 2010
              • 2359

              #7
              Originally posted by Lavanda
              bavim se rekreativnim veslanjem. gledam te ljude, deru po palačinkama, čokolinu itd.nenormalno a mišići samo iskaču iz njih.

              pitanje je da li to sto ti vidis kod njih jesu pravi misici ili masnoce(masa) kao sto barajevo kaze "nenormalni misici"

              sve sto ti se uspije "otopit" u tjedan-dva gladovanja nisu pravi misici,to ne nestaje tako lako. kod duzeg gladovanja bez vjezbanja,a i sa osim ak se bavis solarnom jogom ces svakako oslabiti.. ali to bi se trebalo lako vratit cim se pocne vjezbat i jesti ponovo,tijelo ce ti pamtit kakve si misice imala.

              Comment

              • persona
                ...
                • Oct 2011
                • 471

                #8
                Originally posted by Ryuujin
                sve sto ti se uspije "otopit" u tjedan-dva gladovanja nisu pravi misici,to ne nestaje tako lako. kod duzeg gladovanja bez vjezbanja,a i sa osim ak se bavis solarnom jogom ces svakako oslabiti.. ali to bi se trebalo lako vratit cim se pocne vjezbat i jesti ponovo,tijelo ce ti pamtit kakve si misice imala.

                ... možeš li malo detaljnije objasniti ove tvrdnje ili bar navesti gdje bi se o tome moglo štogod pročitati ....

                Comment

                • Ryuujin
                  ...
                  • Nov 2010
                  • 2359

                  #9
                  Originally posted by persona
                  ... možeš li malo detaljnije objasniti ove tvrdnje ili bar navesti gdje bi se o tome moglo štogod pročitati ....

                  pa vise govorim iz osobnog iskustva i iskustva svojih poznanika koji se interesiraju il bave takvim stvarima nego sto sam to negdje bas citao

                  ide li ti engleski? sigurno bi se naslo tekstova o tome upises li koji pojam u google... zaista ne znam da li ima na hrvatskom negdje nisam nikad trazio,pa trebalo bi bit

                  ne moras ti to uzeti kao zakon..to je jednostavno misljenje nekih ljudi pa tako i mene.
                  polazisna tocka je da se jede samo onoliko koliko ti treba i samo kad si zaista gladan ili mislis da ti nesto fali.. tj. zdrave i korisne namirnice..

                  e sad sto je kome zdravo i korisno takoder se moze raspravljati..ovdje je uzeto da je udio unosa masti jako malen ili da se odnosi na vegane ili vegetarijance.. a nacin i vrsta treninga ovisi o osobi.

                  zelim reci da se ovdje ide na optimalnu tezinu i jacinu tijela koju je najlakse odrzavati i koja vjerojatno ima najvecu brzinu reakcije i prilagodbe na fizicki napor.
                  nesto kao "zlatna sredina",al bas nije ni to neka dobra rijec za to...

                  kako da kazem..tezi se optimalnoj kontroli tijela u svim uvjetima.

                  evo jedna ocita razlika..recimo izmedu grade tijela onih atleticara koji se bave brzim hodanjem i body buildera? razumijes sto hocu rec?


                  tema o solarnoj jogi ima tu na forumu i ljudima koji ne jedu krutu hranu nego zive od energije sunca.


                  tijelo pamti sve..to je tesko opisati..
                  hmm..pitat cu te ovako..mislis li da bi bilo lakse vratiti misice osobi koja je vec prije godinama trenirala svoje tijelo do neke razine ili izgraditi misice osobi koja se nikad nije trenirala i nije se interesirala za takve stvari?

                  Comment

                  • fantazy
                    Guru
                    • Jan 2010
                    • 4613

                    #10
                    Gladovati tjedan dva????

                    Mislim da bi izgledala kao duh nakon dva tjedna samo vode...mada meni količina hrane i vrsta koju želim jesti ovisi od mjesečnog ciklusaU PMS bi tone mesa i čokolade, a poslije zelenilo

                    Comment

                    • persona
                      ...
                      • Oct 2011
                      • 471

                      #11
                      Originally posted by Ryuujin
                      tema o solarnoj jogi ima tu na forumu i ljudima koji ne jedu krutu hranu nego zive od energije sunca.


                      tijelo pamti sve..to je tesko opisati..
                      hmm..pitat cu te ovako..mislis li da bi bilo lakse vratiti misice osobi koja je vec prije godinama trenirala svoje tijelo do neke razine ili izgraditi misice osobi koja se nikad nije trenirala i nije se interesirala za takve stvari?


                      ..... ono što mi je bilo u neskladu s onim što sam iščitala (pa i na stranoj literaturi) i što sam vidjela u iskustvu je da se u takvim tipovima gladovanja gubi prije svega mišićna masa, a ne masne naslage.......... mnogi koji pokušavaju na taj način izgubiti kilograme a prije svega bi htjeli izgubiti salo nemaju uspjeha..... kile možda idu dolje ali ne i salo.....

                      .....izuzetak čini ako se uz gladovanje treningom održava mišićni tonus......... to je dosta teško postići jer je teško trenirati, biti fizički aktivan a istovremeno ne jesti....

                      .... iz onoga što sam uspjela iščitati o solarnoj jogi (nisam previše) pa i iz iskustava iznešenih od ljudi na ovom forumu u toj temi nisam zamijetila da neko od njih govori da više ne jede..... nisam stekla dojem da itko i manje jede ..... to mi je samo dojam ...... jedini koji ne jede je H(ira)MR koji je postavio temelje toj metodi ako sam dobro upućena.....

                      ..... mislim da je lakše vratiti mišiće nekome tko je ranije već trenirao.... moguće su mišići još uvijek bolje formirani nego kod onaga tko to nije radio ..... taj koji je trenirao u treniranju je u prednosti jer o tome više zna nego onaj koji prvi puta počinje trenirati ...... ako su mu mišići jako propali i nije u nekoj prednosti od onog koji tek počinje .... ovo je samo moje razmišljanje i ništa više .....

                      Comment

                      • Ryuujin
                        ...
                        • Nov 2010
                        • 2359

                        #12
                        Originally posted by persona
                        ..... ono što mi je bilo u neskladu s onim što sam iščitala (pa i na stranoj literaturi) i što sam vidjela u iskustvu je da se u takvim tipovima gladovanja gubi prije svega mišićna masa, a ne masne naslage.......... mnogi koji pokušavaju na taj način izgubiti kilograme a prije svega bi htjeli izgubiti salo nemaju uspjeha..... kile možda idu dolje ali ne i salo.....

                        .....izuzetak čini ako se uz gladovanje treningom održava mišićni tonus......... to je dosta teško postići jer je teško trenirati, biti fizički aktivan a istovremeno ne jesti....

                        .... iz onoga što sam uspjela iščitati o solarnoj jogi (nisam previše) pa i iz iskustava iznešenih od ljudi na ovom forumu u toj temi nisam zamijetila da neko od njih govori da više ne jede..... nisam stekla dojem da itko i manje jede ..... to mi je samo dojam ...... jedini koji ne jede je H(ira)MR koji je postavio temelje toj metodi ako sam dobro upućena.....

                        ..... mislim da je lakše vratiti mišiće nekome tko je ranije već trenirao.... moguće su mišići još uvijek bolje formirani nego kod onaga tko to nije radio ..... taj koji je trenirao u treniranju je u prednosti jer o tome više zna nego onaj koji prvi puta počinje trenirati ...... ako su mu mišići jako propali i nije u nekoj prednosti od onog koji tek počinje .... ovo je samo moje razmišljanje i ništa više .....

                        ma ne,krivo si shvatila,ja ne govorim o gubitku kilograma.
                        govorimo o odrzavanju i dobivanju misica koji se cine najkvalitetnijim i najkorisnijim i najlakse ih je mijenjati i odrzavati.

                        pokusavati izgubiti kilograme gladovanjem je potpuno pogresan pristup i cesto stetan i psihicki i fizicki. to je u tom slucaju mucenje,a ne lijecenje.
                        visak kilograma tj. masnoca se treba gubiti postupno uz organiziranu promjenu prehrane i trening.

                        ma pusti druge ljude i sto oni rade sa solarnom jogom,ja sam to samo spomenuo,zelim reci da se ocito moze,da li ces ti to uspjeti i zeljeti uopce ovisi o tebi a ne o tome kako su drugi to iskoristili


                        kod toga sto sam rekao da tijelo pamti,htio sam dodirnuti dio u kojem trening,pa tako i grada tijela nije samo fizicka radnja. potrebna je odredena duhovna i mentalna volja,nacin razmisljanja i svijesti.
                        tijelo pamti,ali samo po sebi nije sposobno napraviti nista,treba tebe,tvoju volju i tvoj duh,tek je onda to potpuno pamcenje,tijelo sadrzi samo jedan dio

                        Comment

                        • persona
                          ...
                          • Oct 2011
                          • 471

                          #13
                          Originally posted by Ryuujin
                          kod toga sto sam rekao da tijelo pamti,htio sam dodirnuti dio u kojem trening,pa tako i grada tijela nije samo fizicka radnja. potrebna je odredena duhovna i mentalna volja,nacin razmisljanja i svijesti.
                          tijelo pamti,ali samo po sebi nije sposobno napraviti nista,treba tebe,tvoju volju i tvoj duh,tek je onda to potpuno pamcenje,tijelo sadrzi samo jedan dio

                          Comment

                          • svjetlosni_mrav
                            Guru
                            • Jan 2010
                            • 646

                            #14
                            Originally posted by Miu
                            Može nešto više o pravilnom izvođenju posta/gladovanja? (Post mi pozitivnije zvuči..)
                            Još bolje ako netko može ispričati vlastito iskustvo.

                            ''POSTOM DO ZDRAVLJA''

                            PROF. ARNOLD EHRET

                            Jedna po mom iskustvu vrlo dobra (u nekim stvarima i genijalna) knjiga na tu temu ...

                            mislim da se na netu može naći i free verzija

                            ''
                            Bez Božje ljubavi život je puka patnja, razum nerazuman, vjera tiranija.''

                            Igbal

                            Comment

                            • yoiyo
                              New member
                              • Oct 2011
                              • 19

                              #15
                              negdje sam procital a ne sjecam gdje da su u rusiji radili experimente sa postom..uzeli su cca 200 sizofrenicara koji su mjesec dana postili..ak se dobro sjecam pili su samo vodu, prirodne sokove i po potrebi biljne cajeve..rezultat je bio odlican, 90% njih su imali fantasticne promjene na bolje i iscjeljenja..vjerovatno i onih 10% bi isto ozdravilo da nisu odustali od terapije postom..
                              ne mozes biti toliko prljav koliko mozes biti cist!! !

                              Comment









                              Latest Topics

                              Collapse

                              There are no results that meet this criteria.

                              Working...
                              😀
                              😂
                              🥰
                              😘
                              🤢
                              😎
                              😞
                              😡
                              👍
                              👎