Pet tibetanaca

Collapse
X
 
  • Vrijeme
  • Show
Clear All
new posts
Advertisement
  • Handmade
    New member
    • Dec 2015
    • 1

    Tibetanci,
    da li ste tu? Obracam se ovima koji pisu u skladu sa temom. Ja ih radim tri meseca, i mislim da su zaista mocne vezbe. Promene koje sam uocila su sledece, ispravlja mi se kicma, nestali su bolovi u ledjima, bolje sam raspolozena, secam se svojih snova, znatno sam zategla telo. Proces ciscenja mi je doneo i nezeljene pojave, ali citajuci forume na istu temu, videla sam da nisam usamljen slucaj. Naime, grlo mi je konstantno zapuseno, izbacujem vanzemaljce iz sebe, pa i gubim glas. Cesto iz mene izbija vrucina, mada, naisla sam na informaciju da se na taj nacin organizam oslobadja od negativnih emocija. Pojacano mi krvare desno. U pocetku sam se ugojila na neki neobjasnjiv nacin, sad vec dolazi do lagane stabilizacije. Ova je tema odavno otvorena, bas bih volela da se jave oni istrajni koji su pisali jos na pocetku. Jos da vam kazem da moja mama radi ove vezbe vec 15 godina, ima 65, i jako lepo izgleda za svoje godine, znatno mladje od tate. Verujem da su ove vezbe u velikoj meri zasluzne za to! Veliki pozdrav svima!

    Comment

    • MadMax111
      Road Warrior
      • May 2013
      • 1011

      Ja sam ih radio godinu i po,budući da imam 28 godina i dosta mlađahnu kožu sa atletskim tijelom,nisam primjećivao nekakve promjene,ali to i piše u knjizi tibetanaca da će mladi ljudi slabo uočit promjene iako se one događaju.

      Mislim da svatko treba pronaći vježbu koja mu odgovara.
      Osobno smatram da tibetanci više odgovaraju ljudima koji imaju dosta fleksibilno radno vrijeme tj rade doma i ljudima u mirovini jer tibetanci uzimaju više vremena od 15min.
      Tibetanci se ne mogu odmah ujutro radit zbog krutosti i ukočenosti tijela a ako se idu radit mimo razgibavanja onda sve boli i ne rade se ispravno.

      Kao što rekoh prije,više mi odgovara svijeća poza i još jedna,gledano kroz prizmu Hatha Joge,te se 2 vježbe koje radim zovu Sarvangasana i Sirsasana,prije spavanja.
      Vjerujem da je efekt isti ako ne i bolji od tibetanaca,najveće promjene primjećujem u snovima koji su po "gustoći" i kvaliteti puno jači.

      Handmade,dobrodošla na forumu,predstavi se da te bolje upoznamo i uživaj.
      L.P.
      ...and in this maelstrom of decay, ordinary men were battered and smashed... men like Max... the warrior Max.

      Comment

      • Amethyst
        New member
        • Apr 2016
        • 5

        Zdravo, ljudi!
        Nova sam na forumu, pa da odmah skočim u ono što me zanima i dignem ovu temu!
        Počela sam s tibetancima prije par dana, zasad je sve odlično, divno se svježe osjećam, veselim se vježbanju, jutros se probudila s uzbuđenjem, razgibala i odmah odradila vježbe..
        Krenula sam s 5 ponavljanja, sve vježbe su mi lagane, ne izazivaju mi fizičke probleme; treća, a pogotovo peta su mi najdraže, mogla bi se danima izvijati tako, nekako su senzualne i zagrijavaju tijelo, osjećam se nakon ovih vježbi ko da ću poletjet :-)
        Nego, planiram ubacit u dnevnu rutinu i Qi Gong (8 brokada), pošto sam ih mjesecima izvodila i uživala u njima.. Imam osjećaj da to ne bi trebalo stvarati probleme, al rekoh da vidim šta drugi misle?
        Pišite, kakva su vaša iskustva? Vi koji godinama prakticirate tibetance, kako se osjećate?
        Pročitala sam cijelu temu jučer, super ste mi, puni pozitive ;)
        “Courage Is a Love Affair with the Unknown”

        Comment

        • kharisma
          The Deep Void.
          • Jun 2013
          • 204

          Ja sam ih radio redovito i energetski sam bio voll, ali s promjenom nekih zivotnih okolnosti sam nazalost prestao.
          Meni je jedina mana tih vjezbi sto je preveliko opterecenje na rucni zglob kod 4.vjezbe. Imao sam jake bolove.
          Ali generalno, tibetanci uistinu pomazu da budemo u energetskoj ravnotezi i svjezi. :)
          Sad se malo vise interesiram za vjezbe disanja jer sam dosta anksiozan i imam nesanice. Nikako ne zelim uzimati lijekove koji te drogiraju a ne lijece.
          To Die Before Death.

          Comment

          • Amethyst
            New member
            • Apr 2016
            • 5

            Istina, opterećuje se lagano zapešće, a meni je to inače bolna točka zbog prijeloma iz djetinjstva.
            Općenito su mi ruke slabe, pa sam ih jačala zadnjih mjeseci, tako da mi 4. vježba i nije toliki problem, koliko sam očekivala..
            Što se tiče nesanice, spavaj u što mračnijoj prostoriji, zbog boljeg lučenja melatonina..
            Probaj čaj od passiflore, meditiraj.. Mene rijetko napadne nesanica, a onda mi pomogne ležanje na leđima, ruke postavljene preko solarnog pleksusa u kombinaciji sa svjesnim, dubokim disanjem.
            Nekako mi se jako brzo zagrije cijelo tijelo, pa samim time i zaspem brže!
            “Courage Is a Love Affair with the Unknown”

            Comment

            • Lenny
              New member
              • Nov 2016
              • 1

              Dali znate dali se smije vježbati tibetance ako se doji beba?

              Comment

              • pocahontas
                New member
                • Mar 2011
                • 12

                Ponovno sam tu na ovom forumu nakon 3god i bas sam sretna.. Ne moram ni reci da sam zanemarila tibetance, ali jesam i sebe i vjezbe i kompletnu brigu.. Naime, imam zelju da ponovno radim vjezbe, moram se posvetiti sebi u potpunosti jer sam evo u trudnoci (doduse tek 6.sedmica :) ) ali dio po dio zdravog nacina zivota uvodim ponovno.. Da li ja smijem raditi tibetance u trudnoci?? Sto vi mislite?? Veliki pozdravi dobri ljudi!

                Comment

                • MadMax111
                  Road Warrior
                  • May 2013
                  • 1011

                  Zasto nebi smjela,ukoliko fizicki mozes,radi ih.
                  Ja sam odustao od njih jer nakon 6 mjeseci uzastopnog rada,stvarno su mi poceli bit velika gnjavaža i obveza.
                  ...and in this maelstrom of decay, ordinary men were battered and smashed... men like Max... the warrior Max.

                  Comment

                  • Davor987
                    New member
                    • Mar 2018
                    • 3

                    Svako jutro.. Bez toga dan mi nije dan

                    Comment

                    • kharisma
                      The Deep Void.
                      • Jun 2013
                      • 204

                      Preporucam procitati knjigu "fontana mladosti" na ovu temu od Petera Keldera.
                      Ima korisnih infosa.
                      To Die Before Death.

                      Comment









                      Latest Topics

                      Collapse

                      There are no results that meet this criteria.

                      Working...
                      😀
                      😂
                      🥰
                      😘
                      🤢
                      😎
                      😞
                      😡
                      👍
                      👎